Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Financial Times október 13-án tette közzé az Executive Master of Business Administration (EMBA) rangsorát. Mutatjuk, melyik tíz üzleti iskola posztgraduális képzése lett a világon a legjobb.
Idén már 4 hazai felsőoktatási intézmény is szerepel a legjobb 1000-ben a Times Higher Education (THE) friss rangsorában. A listában több, mint 400 helyet javított az Óbudai Egyetem, amiben lehet, hogy a "tudományipar" papírgyárai is besegítettek.
Nemsokára kezdődik a nyári szünet, mutatjuk milyen olcsó vagy ingyenes napközis táborokat szerveznek a gyerekeknek. Itt van minden, amit az új felvételi pontszámításról tudnotok kell - összegyűjtöttük a hét legfontosabb történéseit.
Nyilvánosságra hozta a legfrissebb nemzetközi rangsorát a Center for World University Rankings. Mutatjuk, mik a legjobb kelet-európai egyetemek a rangsor szerint.
Válságos helyzete miatt vészjelzést küldött a BME. Kiderült, melyek a legjobb európai egyetemek. Diákok meséltek nekünk arról, milyen egy teljes nyáron át amerikai táborban dolgozni - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.
Ma már híres színészek, rendezők, vagy éppen énekesek, egykoron viszont ők is egyetemisták voltak. Mutatunk 5 híres embert, akik a világ legjobb egyetemein végeztek.
Megőrizte a pozícióját az ELTE, javított a BME és a Semmelweis, hátrébb csúszott a Szegedi Tudományegyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem. Megjelent a HVG friss felsőoktatási rangsora. Mutatjuk, melyik egyetemek szerepelnek az első tíz helyen.
Idén először jelentetett meg európai rangsort a Quacquarelli Symonds (QS). Mutatjuk, hogy a brit vállalat szerint mi Európa tíz legjobb felsőoktatási intézménye.
Évek óta a tíz legnépszerűbb alapképzés között szerepel a kommunikáció-és médiatudomány, amire 2022-ben összesen 3801 fő jelentkezett. Mutatjuk, milyen eredményekkel kerülnek be ide a felvételizők, és hogy melyek a legnépszerűbb egyetemek.
Az európai középmezőny mögött – ez a jellemző pozíciója a magyar egyetemeknek a globális felsőoktatási rangsorokban. Nincs is sok értelme az ELTE, a Műegyetem vagy akár a szegedi egyetem helyezését az Oxfordéhoz, a Harvardéhoz vagy a Yale-éhez mérni, a rangsorokat ugyanis többek között az egyetemekhez köthető publikációk idézettsége alapján állítják össze. Publikálni viszont azok tudnak, akik kutatnak. Kutatáshoz pedig pénz kell – nem is kevés. Az autonómia pedig a sikeres működés és presztízs előfeltétele.
A Budapesti Corvinus Egyetem áll a gazdasági képzéseket indító felsőoktatási intézmények 2023-as HVG-rangsorának élén, de dobogós helyet szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdasági kara is.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG felsőoktatási rangsorát, amely a hallgatói teljesítmény alapján összeállított részrangsorban is az első helyet szerezte meg. A második helyen a Szegedi Tudományegyetem áll, a harmadik pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
A legmagasabb pontszámú jelentkezők többsége még mindig a legnagyobb budapesti egyetemekre készül – többek között ez derül ki azokból az adatokból, amelyeket a HVG Diploma 2023 kiadvány közöl.